sorbenty


Co to jest sorbent? Sorbenty to materiały używane do adsorpcji i absorpcji substancji, co oznacza, że mają zdolność wiązania i gromadzenia cząsteczek innych substancji na swojej powierzchni lub wewnątrz swojej struktury. Są szeroko stosowane w różnych dziedzinach, takich jak ochrona środowiska, przemysł, medycyna czy nauka.
 
Sorbenty mogą występować w różnych formach, takich jak proszki, granulaty, maty czy płyny. Wybór odpowiedniego sorbentu zależy od rodzaju substancji, która ma być usunięta lub odzyskana, oraz od specyficznych warunków procesu.
 
Mogą być również wykorzystywane do usuwania substancji szkodliwych z produktów przemysłowych, takich jak farby czy żywice. W medycynie i naukach przyrodniczych sorbenty są używane do oczyszczania próbek biologicznych, odbarwiania czy ochrony przed działaniem toksycznych substancji.

Jakie sorbenty znajdziesz w naszym sklepie?

Wiemy, że w zależności od sytuacji sprawdzą się nieco inne preparaty. Dlatego zadbaliśmy o to, abyś w naszym sklepie miał wybór. Tym samym znajdziesz u nas m.in. sorbent z minerałów alganite, który charakteryzuje się niską emisją pyłów. Jego zaletą jest również wysoka odporność na ścieranie mechaniczne oraz fakt, że nie rozkłada się po wchłonięciu wycieków. Taki preparat doskonale sprawdzi się przy wchłanianiu płynów przemysłowych, wodnych zawiesin, ropy, olejów i benzyny czy też rozpuszczalników organicznych i związków zasadowych. 
 
Ponadto do twojej dyspozycji oddajemy również sól drogową, która dzięki wysokiej czystości preparatu (bez dodatku piachu czy wody) skutecznie działa nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Mamy także w sprzedaży sorbenty sypkie, które doskonale sprawdzą się podczas prac budowlanych, remontowych czy montażowo-instalacyjnych. 

Ekonomiczne i wydajne sorbenty sypkie

Dostępne u nas sorbenty sypkie, ze względu na swoją strukturę i wysoką jakość, są bardzo wydajne. To oznacza, że już niewielka ich ilość wystarczy na uporanie się z większą ilością substancji, na których absorpcji ci zależy. 
 
Ponadto dla wygody naszych konsumentów zadbaliśmy o to, by nie zabrakło u nas sorbentów w kilku wariantach wagowych. I tak znajdziesz u nas sorbenty pakowane po 10 kg, 20 kg czy nawet 25 kg. Jesteśmy przekonani, że taki wybór sprawi, iż każdy znajdzie tu opakowanie, najlepiej dopasowane do jego bieżących potrzeb. 
 
Koniecznie już dziś sprawdź, jakie produkty tego typu znajdziesz w naszym sklepie i wybierz sorbent, który sprawdzi się w twoim przypadku.
 
Sortuj według:
Ilość stron: 1