Inne Artykuły BHP - Alkomaty

Alkomat osobisty - zadbaj o bezpieczną jazdę

Alkomat to urządzenie służące do pomiaru stężenia alkoholu we krwi. Tego typu akcesoria są używane przez osoby, którym zależy na sprawdzeniu się przed rozpoczęciem jazdy samochodem lub przed podjęciem działań wymagających pełnej sprawności umysłowej i fizycznej. Dobry alkomat zapewnia dużą wykrywalność alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu stanowi wiarygodne źródło informacji. Po przeprowadzeniu pomiaru wynik jest wyświetlany na ekranie lub podawany za pomocą sygnałów dźwiękowych lub świetlnych. Inwestycja w tego typu urządzenie jest najlepszym sposobem na zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom związanym z prowadzeniem samochodu. Alkomat elektrochemiczny to szybkie i skuteczne urządzenie, które ułatwia podjęcie decyzji czy jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po drodze.

 

Posiadanie alkomatu może również pomóc w edukacji i zwiększaniu świadomości związanej z problemem jazdy pod wpływem alkoholu. Jednocześnie jest to sposób na zachęcenie naszych znajomych i bliskich do bardziej odpowiedzialnego podejścia do picia trunków i prowadzenia pojazdów. Osoby, które posiadają własny alkomat bezustnikowy mogą także zaoszczędzić sporo czasu, który trzeba byłoby poświęcić na dotarcie do punktu (np. komisariatu policji), w którym można sprawdzić stężenie alkoholu we krwi. Tego typu akcesoria są niezwykle łatwe w obsłudze i mogą być użytkowane w dowolnym miejscu i czasie. Dostępność różnych modeli pozwala na dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie alkomaty można znaleźć w naszej ofercie?

Osoby, którym zależy na możliwości szybkiego sprawdzenia stężenia alkoholu we krwi, bez konieczności inwestowania w alkomat bez ustnika, mogą zdecydować się na jednorazowy alkotest. To tanie, uniwersalne i łatwe rozwiązanie, przeznaczone dla użytkowników, którzy rzadko korzystają z takich akcesoriów. W naszej ofercie znajdują się certyfikowane alkotesty, dzięki czemu pomiar jest wiarygodny i wartościowy. Zaletą takich produktów jest ich niewielki rozmiar, dzięki czemu można zabrać je ze sobą np. w podróż i skorzystać w momencie, gdy pojawi się taka potrzeba. Alkotest zawiera mieszankę chemiczną, która zmienia kolor w zależności od wyniku.

 

Użytkownikom, którzy potrzebują profesjonalnego sprzętu polecamy alkomat policyjny. Jak sama nazwa wskazuje, jest on powszechnie używany przez policję w naszym kraju. W ofercie znajduje się bezkontaktowy tester trzeźwości, który nie wymaga zakupu ustników. Takie alkomaty elektrochemiczne są wyposażone w czujnik, który wyróżnia się bardzo dużą wykrywalnością alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie pozwala na wykonanie aż 5 tys. pomiarów na jednym komplecie baterii. Jego użytkowanie jest zatem bardzo ekonomiczne. Najlepsze alkomaty wyróżniają się też łatwą obsługą. Oferowany przez nas sprzęt jest wyposażony w dwa tryby pracy. Może być zatem wykorzystywany do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu oraz do sprawdzania, czy w danej substancji znajduje się alkohol.

 

Sortuj według:
ALKOTEST - alkotest
Chwilowy brak towaru

3,66 zł netto

4,50 zł z VAT

Alkomat pałka policyjny, bezkontaktowy ALCOBLOW z 4 bateriami
Towar dostępny

1 178,86 zł netto

1 450,00 zł z VAT

Ilość stron: 1