Taśmy, sygnalizacje i lizaki - Radiotelefony i radia

Krótkofalówka - sposób na stałą i bezprzewodową łączność

Radiotelefon to urządzenie, które może okazać się niezwykle potrzebne w wielu sytuacjach. Stanowi doskonałą alternatywę dla smartfonów w sytuacji braku dostępu do sieci telefonii komórkowej. Tego typu sprzęty wykorzystują do działania fale radiowe, które przesyłają sygnał odpowiedzialny za transportowanie naszego głosu. Krótkofalówka działa w trybie simplex, co oznacza, że w tym samym momencie może nadawać wyłącznie jedna osoba. Obecnie produkowane nowoczesne urządzenia są skuteczne i niezawodne. Poszczególne sprzęty różnią się od siebie mocą oraz anteną, co przekłada się na zasięg. Oprócz tego wiele zależy od ukształtowania terenu. Najlepszy zasięg osiągniemy na otwartej przestrzeni.

 

Krótkofalówki określa się mianem przenośnych radiostacji. Sprawdzają się one w wielu sytuacjach, niejednokrotnie ratując życie użytkownikom. Warto mieć je ze sobą jeśli wybieramy się w teren, gdzie istnieje duże ryzyko braku dostępu do sieci. Są to m.in. lasy czy góry. Takie sprzęty są chętnie wybierane przez osoby, które przepadają za długimi wędrówkami w dzikich terenach. Kolejnym ważnym argumentem na rzecz radiotelefonów jest ich wytrzymałość, dużo większa w porównaniu do smartfonów. Należy też dodać, że rozmowa z ich udziałem jest bezkosztowa. Obecnie krótkofalówki są powszechnie wykorzystywane w branży przemysłowej i budowlanej do komunikowania się pracowników, np. jeśli pracują na różnych wysokościach.

Jakie krótkofalówki można znaleźć w naszej ofercie?

W naszym asortymencie dostępne są krótkofalówki profesjonalne takich marek jak Motorola, PL czy HYT Two-Way Radio. Zapewniamy szeroki wybór urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Osoby, którym potrzebne są bardziej zaawansowane sprzęty mogą zdecydować się na wodoodporną krótkofalówkę wyróżniającą się solidną konstrukcją. Pozwala ona na utrzymanie kontaktu do 10 km. W momencie kontaktu z wodą, sprzęt automatycznie uruchamia latarkę emitującą jasne oraz czerwone światło. Dodatkową funkcjonalnością jest przycisk awaryjnego powiadomienia. Po jego naciśnięciu zostaje aktywowany tryb głośnomówiący. Dodatkowo włącza się ostrzegawczy dźwięk. Radiotelefony do zastosowań profesjonalnych są odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.

 

Poszczególne urządzenia oferują opcję regulacji poziomu blokady szumów. Charakteryzują się też wysokim parametrem odbiornika i nadajnika, wysoką jakością dźwięku i łatwą obsługą. Ponadto można liczyć na długi czas pracy akumulatora. Niektóre modele zapewniają możliwość włączenia opcji oszczędzania akumulatora, co minimalizuje jego zużycie w trybie bezczynności. W naszej ofercie dostępne są także oszczędne radiotelefony przeznaczone dla osób, którym zależy na atrakcyjnej cenie i sprawnym działaniu. Niewielkie rozmiary sprawiają, że sprzęt bez problemu zmieści się w plecaku lub torbie. W asortymencie znajduje się też radio budowlane wyróżniające się podwyższoną odpornością na upadek, zarysowania i zachlapania. Sprawdza się ono również jako cyfrowe radio FM, a dzięki funkcji bluetooth pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki.

 

Sortuj według:
Ilość stron: 1