Taśmy, sygnalizacje i lizaki - Lampy i koguty

Koguty ostrzegawcze - akcesoria poprawiające bezpieczeństwo

Lampa ostrzegawcza to specjalne oświetlenie, które służy do ostrzegania innych osób o obecności pojazdu, maszyny lub miejsca, które wymaga szczególnej uwagi lub ostrożności. Na co dzień można je spotkać na pojazdach służb ratowniczych. W tym przypadku ma zwracać uwagę pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego oraz umożliwiać szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia. Światła ostrzegawcze koguty znajdują również zastosowanie w branży przemysłowej. Są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych do sygnalizowania niebezpiecznych sytuacji, takich jak awarie maszyn, wycieki gazów lub substancji chemicznych czy wysoka temperatura.

 

Z akcesoriami można też spotkać się na placu budowy. W tych miejscach lampa ostrzegawcza kogut informuje o tym, że dane miejsce lub obszar jest niebezpieczny, ze względu na obecność przepaści, określonych urządzeń lub z uwagi na wykonywane roboty. Oprócz tego lampy mogą być montowane na pojazdach ciężarowych, aby zwrócić uwagę innych kierowców na przewożony ładunek, zwłaszcza gdy jest on niebezpieczny lub wymaga szczególnej ostrożności.

Jakie lampy ostrzegawcze można znaleźć w naszej ofercie?

W asortymencie dostępne są lampy ostrzegawcze koguty, które zapewniają maksimum widoczności, niezależnie od warunków atmosferycznych. Oferowane przez nas akcesoria posiadają najważniejsze homologacje, m.in. R10 oraz R65. Są wyposażone w diody LED o wysokiej intensywności. Kogut lampa ostrzegawcza to energooszczędne rozwiązanie, bowiem lampa wyróżnia się niskim poborem mocy. Akcesoria należy podłączyć do gniazda zapalniczki.

 

Ich ważną zaletą jest również szeroki zakres temperatury roboczej. Lampy ostrzegawcze koguty mogą pracować w warunkach od -30 do +50 stopni Celsjusza, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne. Magnetyczne mocowanie pozwala na umieszczeniu ich na pojeździe poruszającym się z prędkością do 110 km/h. W asortymencie dostępna jest także latarka życia, czyli wielofunkcyjne urządzenie awaryjne, które posiada wodoodporną obudowę.

 

Sortuj według:
Ilość stron: 1