Inne Artykuły BHP - Maski i tarcze spawalnicze

Przyłbica spawalnicza - kluczowy środek ochrony indywidualnej

Proces spawania wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, dlatego niezwykle ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Do tej grupy zaliczają się m.in. przyłbice spawalnicze, których zadaniem jest zabezpieczenie twarzy oraz oczu. Poszczególne z nich są wyposażone w filtr, który chroni drogi oddechowe przed dymem spawalniczym. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych z zatruciem, uszkodzeniem błon śluzowych czy zapaleniem górnych dróg oddechowych. Dopasowując środki ochrony indywidualnej zawsze należy kierować się rodzajem wykonywanej pracy, miejscem oraz rodzajem materiałów. Uwzględniając te czynniki można łatwiej oszacować potencjalne czynniki ryzyka.

 

Maska spawalnicza jest niezbędna do ochrony twarzy. To wygodne rozwiązanie, zapewniające pełną swobodę ruchów. Większość akcesoriów jest wykonanych z polipropylenu, który wyróżnia się dużą wytrzymałością. Maska spawalnicza z filtrem zabezpiecza przed małymi odpryskami ciał stałych. Oferujemy modele wyposażone w filtr, którego przepuszczalność jest zgodna z CE 169. Ważnym elementem są też osłony spawalnicze w postaci wymiennej szybki. Są one wykonana z hartowanego szkła, które chroni przed iskrami. Stopień przyciemnienia szyby można dopasować do rodzaju spawania.

Maski spawalnicze i inne produkty dostępne w naszej ofercie

W asortymencie dostępne są nowoczesne maski do spawania gwarantujące szerokie pole widzenia. Są też wyposażone w filtr automatyczny, który pozwala na swobodne regulowanie przyciemnienia. Dodatkowo mają wyświetlacz LED i zapewniają wysoką ochronę przed uderzeniami. Profesjonalna osłona spawalnicza zabezpiecza przed promieniowaniem IR oraz UV, co przekłada się na mniejsze zmęczenie podczas pracy, a tym samym lepszą jakość spawów. Oferowane przez nas produkty wyróżniają się lekką konstrukcją i możliwością dopasowania do kształtu głowy.

 

Maska do spawania jest ważnym środkiem ochrony indywidualnej, jednak w przypadku spawania gazowego niezbędne są również okulary. W naszej ofercie można znaleźć modele wykonane z poliwęglanu pokrytego specjalną powłoką. Dzięki niej okulary są obustronnie odporne na zarysowania. Nadają się także do użytkowania z okularami korekcyjnymi. Ponadto zapewniają nieograniczone pole widzenia i posiadają system wentylacyjny. W asortymencie dostępna jest też tarcza spawalnicza przeznaczona do ochrony twarzy i oczu. Akcesorium należy trzymać w ręku. Tarcza jest wyposażona w filtr ochronny 11 DIN. Oprócz tego zapewniamy szeroki wybór osłon twarzy sprzedawanych w zestawie.

 
Sortuj według:
OTW-HAND - Tarcza spawalnicza do trzymania w ręku - uni
Chwilowy brak towaru

23,98 zł netto

29,50 zł z VAT

O-GL20G_11 - SZYBKA WYMIENNA.
Chwilowy brak towaru

3,41 zł netto

4,19 zł z VAT

O-GL20G_5 -SZYBKA WYMIENNA
Chwilowy brak towaru

3,41 zł netto

4,19 zł z VAT

O-PL51C - SZYBKA WYMIENNA
Chwilowy brak towaru

2,44 zł netto

3,00 zł z VAT

VISORG - ZESTAW 2 OSŁON TWARZY Z SIATKI.
Wysyłka w 3 - 5 dni

49,54 zł netto

60,94 zł z VAT

O-GL90G_11 - SZYBKA WYMIENNA
Chwilowy brak towaru

4,96 zł netto

6,10 zł z VAT

O-PL21C - SZYBKA WYMIENNA.
Chwilowy brak towaru

2,60 zł netto

3,20 zł z VAT

UNIVER-OTW - osłona spawalnicza mocowana do kasku.
Chwilowy brak towaru

27,64 zł netto

34,00 zł z VAT

OTW - Osłona spawalnicza - uniwersalna
Wysyłka w 48h

39,02 zł netto

47,99 zł z VAT

MASOUD2 - RĘCZNA TARCZA SPAWALNICZA
Chwilowy brak towaru

34,74 zł netto

42,73 zł z VAT

HW-AIRCONDITION - Klimatyzator VORTEX
Wysyłka w 48h

919,53 zł netto

1 131,02 zł z VAT

HW-AIRLINE - Przewód powietrzny z regulatorem ciśnienia
Wysyłka w 48h

425,50 zł netto

523,37 zł z VAT

TSM-3 - Tarcza spawalnicza TSM-3
Wysyłka w 3 - 5 dni

19,51 zł netto

24,00 zł z VAT

PS-3 - Przyłbica spawalnicza PS-3
Wysyłka w 3 - 5 dni

34,15 zł netto

42,00 zł z VAT

Ilość stron: 1