Kurtki przeciwdeszczowe - odzież ochronna

Kurtki przeciwdeszczowe męskie to jedne z elementów odzieży roboczej, które ze względu na swoją wodoszczelność, doskonale sprawdzają się podczas pracy w czasie niepewnej pogody, gdy narażeni jesteśmy na mocne deszcze i silny wiatr. Do ich produkcji wykorzystuje się solidne i trwałe materiały, które nie wchłaniają wody, dzięki czemu pozwalają na jej swobodne spływanie. Dodatkowo ta niezwykle funkcjonalna, uniwersalna i nieprzemakalna odzież, z której można korzystać przez cały rok, zapewnia wysoki komfort i wygodę użytkowania.

Kurtki przeciwdeszczowe ze względu na swoje przeznaczenie, wykonywane są z trwałych materiałów o właściwościach wodoodpornych, takich jak poliester, PCV, nylon, poliamid oraz poliuretan. Ich duża uniwersalność sprawia, że mogą pełnić szereg funkcji jednocześnie, co pozwoli nie tylko na odpowiednią ochronę przed różnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak np. deszcz, śnieg, czy silny wiatr, ale także na zapewnienie doskonałej widoczności. Mowa w tym momencie o takich produktach jak kurtki robocze odblaskowe, które od lat stanowią jeden z obowiązkowych elementów BHP, stosowanych na budowie oraz w wielu innych miejscach, w których zachodzi konieczność zadbania o lepszą widoczność pracownika.

Kurtka przeciwdeszczowa - gdzie można ją stosować?

Kurtki przeciwdeszczowe robocze to idealne rozwiązanie w przypadku osób z różnych grup zawodowych, które swoje obowiązki służbowe wykonują na zewnątrz, przez co są narażone na dużą zmienność warunków atmosferycznych. Nic więc dziwnego, że tego typu ubranie robocze jak kurtka przeciwdeszczowa stanowi jeden z nieodzownych elementów wyposażenia m.in. drogowców, kierowców, budowlańców, osób związanych z branżą sprzątającą lub zajmujących się zielenią.

Dlaczego warto wyposażyć pracownika w tego typu odzież?

Przeciwdeszczowe kurtki robocze pozwalają na uniknięcie niepożądanych przestojów w pracy, do których może dochodzić w wyniku trudnych warunków atmosferycznych i to niezależnie od pory roku. Dlatego też w omawianej kategorii produktów (kurtka robocza), mamy do czynienia z bardzo szerokim wyborem modeli, które można odpowiednio dopasować również pod kątem pory roku. Chodzi w tym momencie zarówno o cienkie kurtki robocze typu softshell, które doskonale sprawdzą się podczas letnich lub wiosennych dni, jak i o ocieplane, które stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku mroźnych i chłodnych dni. Dodatkowo kurtka robocza przeciwdeszczowa w zależności od wybranego modelu, może być wyposażona w szereg praktycznych i przydatnych rozwiązań takich jak np. kaptur, chroniący głowę, kieszenie, które pozwalają na schowanie telefonu lub otwory zapewniające cyrkulację powietrza.

Kurtki przeciwdeszczowe robocze - jakie dają możliwości?

Kurtki robocze przeciwdeszczowe to specjalistyczna odzież, która powinna być odpowiednio dopasowana zarówno do zagrożeń, jakie mogą występować w trakcie pracy, jak i do warunków oraz środowiska w jakim jest wykonywana. Stąd też w zależności od wymaganego stopnia zabezpieczenia, mogą być wykonywane z materiałów odpornych nie tylko na przemakanie i uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie m.in. ognia lub różnych środków chemicznych. Oczywiście należy pamiętać, że takie kurtki robocze, winny spełniać określone kryteria i być zgodne z aktualnymi przepisami BHP. Zapraszamy do sprawdzenia innych ofert w naszym sklepie BHP. W ofercie sklepu znajdziesz: spodnie robocze męskie, kurtki robocze zimowe, buty robocze damskie, szelki bezpieczeństwa i wiele innych.

 

Sortuj według:
RUNWAY - ostrzegawcza kurtka przeciwdeszczowa 3w1- 2 kolory - S-3XL. RUNWAY - ostrzegawcza kurtka przeciwdeszczowa 3w1- 2 kolory - S-3XL. WYPRZEDAŻ
przechowalnia
EOLE - Softshell'owa kurtka 3w1 - S-3XL. EOLE - Softshell'owa kurtka 3w1 - S-3XL. WYPRZEDAŻ
przechowalnia

Delta-Plus

EOLE - Softshell'owa kurtka 3w1 - S-3XL.
Towar dostępny

398,37 zł netto

490,00 zł z VAT

Portwest

S433 IONA LITE kurtka ocieplana z odblaskami 3 kolory - S-3XL.
Wysyłka w 3 - 5 dni

186,34 zł netto

229,20 zł z VAT

Portwest

TX30 - Kurtka ocieplana przeciwdeszczowa Portwest Texo - szara - S-XXL
Wysyłka w 3 - 5 dni

235,04 zł netto

289,10 zł z VAT

Portwest

H440 Kurtka przeciwdeszczowa ostrzegawcza 2 kolory - XS-4XL.
Towar dostępny

92,60 zł netto

113,90 zł z VAT

Ilość stron: 2